سرچ دانلود

دجال کیست و کجاست - سرچ دانلود

شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷

دجال کیست و کجاست

دسته بندی : بیوگرافی تاریخ : یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۶

دجال کیست و کجاست

دجال کیست و کجاست

دجال

مسیح دروغین یا همان دجال یک شخصیت شیطانی است که در فرجام شناسی اسلامی و در باور مسلمانان در زمانی پیش از روز قیامت ظهور کرده و وانمود میکند که مسیح است. باور مسلمانان به دجال و باور مسیحیان به ضد مسیح و باور یهودیان به آرمیلوس قابل قیاس است. دجال در احادیث اسلامی به باور مسلمانان سنی و شیعه موجودی است که چشم راستش کور و برامده است. در باور شیعیان بر اساس حدیثی از امام علی چشم سالم دجال به وسط پیشانی اش آمده است. در پشت و روبروی دجال کوه هایی از دود حرکت میکنند که مردم در قحطی های سخت انتظار غذا را از آن کوه ها دارند. طبق این حدیث تمامی رود های مقابل دجال خشک میشوند و او با صدایی بلند مردم را صدا میزند و میگوید که به سمت من بیاید، من ارباب شما هستم که به شما دست و پا و غذا داده ام.

طبق روایت های شیعه او در آخرالزمان و پیش از قیام امام اخر از شرق و احتمالا از خراسان ظهور کرده و با انجام کارهای شگفت انگیز و معجزاتی جمع زیادی از مردم را فریب میدهد، او در اورشلیم ادعای خدایی میکند و سر انجام پس از چهل روز و یا چهل سال حکم فرمایی به دست عیسی مسیح و یا امام مهدی و یا هردوی آنان کشته میشود.

در روایات اسلامی و روایاتی منتسب به محمد، پیامبر مسلمانان، یکی از نشانه‌های دوران ظهور و آخر الزمان خروج دجال است. ظهور دجآل از نشانه‌های برپایی قیامت دانسته شده‌است. دجال فردی با یک چشم و صورتی کریه و موهایی تابداراست که بر پشانیش کلمه کفر حک شده است. دجآل در آخرالزمان و پیش از قیام مهدی از شرق و احتمالاً از خراسان خروج می‌کند. او انجام کارهای شگفت‌انگیز و معجزاتی جمع زیادی از مردم را می‌فریبد. دجال در اورشلیم ادعای خدایی می‌کند. او سرانجام پس از حکمرانی به مدت چهل روز یا چهل سال به دست عیسی مسیح یا مهدی یا هر دوی آنها به هلاکت می‌رسد. تا زمان ظهور دجال او در جزیره‌ای در اقیانوس هند به سر می‌برد که از آن صدای موسیقی به گوش می‌رسد. روایات دیگری وجود دارد که در کوهی در جزیره‌ای در بند است و اهریمنان به او غذا می‌رسانند.

دجال کیست اهل سنت

قسمت عمده روایات دربارهٔ او را «احمد حنبل» در کتاب «مسند» و «ترمذی» در «صحیح» خود و «ابن ماجه» در «سنن» و «مسلم» در «صحیح» و «ابن اثیر» در «نهایه» از عبدالله بن عمر و ابوسعیدخدری و جابر ابن عبدالله انصاری نقل کرده‌اند.

«صائد بن صید» که در زمان محمد می‌زیسته و محمد او را از مصادیق مسیح دروغین معرفی کرده‌است و چون بعداً از خروج او در آخرالزمان نیز خبر داده بعضیها گمان کرده‌اند او موعود همان «صائد بن صید» است و در نتیجه به زنده ماندن و طول عمر او قائل شدند.

بعضی از نویسندگان اسلامی نیز با توجه به ریشه لغت « دجآل » آن را منحصر به یک فرد بخصوص نمی‌دانند بلکه آن را عنوانی می‌دانند کلی برای افراد پر تزویر حیله گر و حقه باز که برای فریب مردم از هر وسیله‌ای استفاده می‌کنند. دجآل شخصی است که حق را با باطل آمیخته و از حق برای راهبرد اهداف شیطانی خود استفاده می‌کند.

به این پست امتیاز دهید.
دجال کیست و کجاست
3.5 (70%) 2 votes
به کانال تلگرام سایت ما بپیوندید Download
161 views مشاهده
دیدگاه کاربران انتشار یافته : 0 - در انتظار بررسی : 0
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.